LAJME

Ballina LAJME

Profesori ju thotë deputetëve të Kuvendit: As 6 s’ua kisha vënë në lexim, n’e...

Rrahman Paçarizi, profesor universitar, u është drejtuar me një status deputetëve të Kuvendit të Kosovës derisa po mbahet seanca këtë pasdite. Duke parë se deputetët...

Krerët shtetërorë kërkojnë më shumë angazhim për Agjendën e Reformave Evropiane

Kryeministri Ramush Haradinaj, në fjalimin e tij në takimin Këshillit Ministror për Integrim Evropiankërkoi nga të gjitha institucionet zbatimin e detyrave dhe përgjegjësive për...

Kusari-Lila: LDK na ndali fondet që na takojnë, do të shkojmë në gjyq

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se LDK-ja u ka ndaluar pagesat që merr nga Fondi i demokratizimit për dy deputetët e Alternativës,...

Presidenti Trump emëron ambasadorin e ri në Kosovë

Presidenti Donald Trump njoftoi synimin për të emëruar diplomatin Philip S. Kosnett nga Virxhinia, si ambasador të jashtëzakonshëm dhe fuqiplotë të Shteteve të Bashkuara...

Në 20 vjetorin e rënies, përkujtohen dëshmorët Adem dhe Hajriz Morina

Sot në Malishevë, janë përkujtuar dëshmorët e kombit Adem dhe Hajriz Morina nga Drenoci, të cilët, më 24 gusht të vitit 1998, ranë dëshmorë,...

Vdiq Fadil Vokrri

Legjenda e futbollit të Kosovës dhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri ka vdekur sot në moshën 57-vjeçare. Vokrri ka vdekur si...

Largohen mbeturinat në ambientet përgjatë rrugëve në Malishevë

Njësia e kompanisë për menaxhimin e mbeturinave "Ekoregjioni" në Malishevë në bashkëpunimin me Komunën e Malishevës, krahas grumbullimit të mbeturinave në fshatrat e Komunës...

“Numri i madh i zëvendës-ministrave nevojë e subjekteve partiake, jo nevojë reale”

Që nga krijimi i Qeverisë së re të Kosovës, të udhëhequr nga Ramush Haradinaj deri më tash janë emëruar 58 zëvendës ministra. Një numër i tillë...

Deputeti Haxhi Shala në zi, humb një person të dashur

Për deputetin e Nismës Haxhi Shala, sot është ditë zie, pasi atij i ka vdekur një person i afërt. Deputeti Shala, ka njoftuar se sot...

Rregullohet edhe një rrugë në Kërvasari

Kanë filluar punimet në rregullimin e një rruge në fshatin Kërvasari të Komunës së Malishevës, rrugë e cila e lidhë një lagje të fshatit...

LAJMET E FUNDIT