Vjedhje në Malishevë: Hajnat me maska thyejnë marketin “Behari” (Video)

Disa hajna kanë hyrë me maska në marketin "Behari" në Malishevë, dhe kanë vjedhur shumë gjëra në këtë dyqan, përcjell Malisheva Magazine. E gjithë ngjarja...

Familja Hazrolli, fillon ndërtimin e dy shtëpive për familjet që kanë nevojë për banim

Familja e Ali Hazrollit nga Banja e Komunës së Malishevës, ka filluar ndërtimin e dy shtëpive, për dy familje të cilat kanë nevojë për...

Ardian Mazreku nga Malisheva, kandidon për deputet në Suedi

39-vjeçari Ardian Mazreku, me prejardhje nga Malisheva, kandidon për deputet në Suedi. Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri Rexhep Mazreku, përmes një postimi në...

Nuk e pranuan mësues në shkollën e vendlindjes, u bë kuadër Universitar!

Pavarësisht nga rezultatet e dalluara në studime, katër-pesë vite më parë, (disa here) nga qeverisja e komunës së Malishevës, është injoruar, nuk është pranuar...

Ekskluzive: Pamje gjatë luftimeve në Malishevë, flet Isni Kilaj (Video)

Pamjet më të rralla nga lufta e fundit në Kosovë vijnë nga Malisheva, në territorin e së cilës u zhvilluan disa nga betejat më...

Reagon avokati nga Malisheva: Fehmi Kryeziu ka qenë njëri ndër motorët e UÇK-së

Avokati, Nuhi Krasniqi, ka reaguar lidhur me publikimin e listave me emrat e veteranëve të cilët janë cilësuar si mashtrues, transmeton Malisheva Magazine. Ai në...

Audioincizimi i Milaim Zekës – Ilir Krasniqi: Fatmir Limaj kërkoi 3 milionë euro nga...

Një bisedë mes Milaim Zekës dhe partnerit të tij të biznesit me viza, implikon zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir Limaj në një aferë të kërkimit...

I riu nga Malisheva ka nevojë për ndihmë (VIDEO)

Besnik Ukaj ka nevojë për ndihmë, një shpërndaje nga ju është shpresë për familjen Një 29 vjeçar është në gjendje të rëndë shëndetësore. Për ta...

Haradinaj emëron Arbëreshë Krasniqin zëvendësministre të Tregtisë dhe Industrisë (Dokument)

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka emëruar një zëvendësministre në kabinetin e tij. Telegrafi ka siguruar vendimin e djeshëm të Haradinajt, sipas të cilit, Arbëresha...

Pamje nga rrahja në Kuvendin Komunal të Malishevës (VIDEO)

Një përleshje fizike mes drejtorit Valon Mazreku dhe asamblistit Valon Krasniqi ka ndodhur sot në Kuvendin Komunal të Malishevës. Malisheva Magazine ka siguruar pamjet...

LAJMET E FUNDIT