LAJME

Ballina LAJME

Facebook nga sot njeh prefiksin e Kosovës +383

Rrjeti social ‘Facebook’, nga sot e njeh prefiksin e Kosovës +383, dhe çdo qytetar tani mund ta ndryshojë atë. Prefiksi telefonik +381, deri dje ishte...

Më 1 shtator 9 mijë maturantë i nënshtrohen testit për afatin e dytë

Komisioni Shtetëror i Maturës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku është diskutuar rreth përgatitjeve për afatin e dytë të Maturës Shtetërore 2018. Anëtarët e Këshillit...

Policia e Kosovës njofton se në aksionin e Lëvizjes Vetëvendosje u lënduan 10 policë

Policia e Kosovës nëpërmjet një komunikatë për media ka njoftuar për mbarëvajtjen e të gjithë aksionit të disa të rinjve të Lëvizjes Vetëvendosje, ku...

Gani Geci për herë të parë publikon dokumentet dhe dy dëshmitarët e tij: Isha...

Ish deputeti i LDK-së, njëherit ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Geci, në një prononcim për “Bota sot”, ka demantuar ashpër pohimet...

A do t’i lejohet hyrja në Kosovë Aleksandar Vuçiqit? Flet Behgjet Pacolli

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar vizitë në Kosovë më 9 shtator. Mirëpo ai deri më tani nuk ka bërë kërkesë zyrtare për të...

Mehmet Kraja: Ideja për ndryshim të kufijve u gatua nga Edi Rama

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja thotë se deklarata e presidentit serb, Aleksander Vuçic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për ndryshim të kufijve është...

Aktakuza: Zinxhiri komandues i mashtrimit në emër të UÇK-së

38 milionë e 882 mijë e 400 euro për një vit i kushtojnë buxhetit të shtetit 19.060 ”veteranët e rrejshëm”, të cilët i ka...

Thaçi ecën vetë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka mbetur i vetëm në iniciativën për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë. Ai nuk e ka mbështetjen e...

Komuna e Malishevës vazhdon mbajtjen e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit Boîte...

Në kuadër të hartimit të buxhetit për vitin 2019 dhe me qëllim të orientimit në investimet kapitale për vitin e ardhshëm, Komuna e Malishevës...

Begaj vazhdoi takimet e rregullta javore me qytetarë

Edhe këtë të Enjte, Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka vazhduare me pritjen e rregullt javore të qytetarëve, që nga ora 13:00....
- Advertisement -

TË FUNDIT