AKTUALE

Ballina AKTUALE

Policia tregon për gjendjen e veturës me të cilën u aksidentuan policët e mbytur...

Ushtruesi i Detyrës se drejtorit të Policisë së Kosovës, Naim Rexha, tha se sipas prokurorit nuk ka pasur ndërhyrje kriminale nga ndonjë faktor tjetër...

Adem Berisha është zgjedhur kryetar i Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë gjatë ditë së djeshme ka mbajtur procesin e brendshëm zgjedhor, për të zgjedhur kryetarin e Qendrës. Aktivistët dhe...

Filloreta Bytyçi fiton ulësen në Kuvendin Komunal të Malishevës

Ndonëse kishte kaluar nga LDK-ja në Nisma për Kosovën në momentet e fundit dhe kishte numrin 22, Filloreta Bytyçi, përsëri mbetet ndër femrat më...

Vdes babai i kryeministrit Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë, sot ka ndërruar jetë babai i tij, Hilmi Haradinaj. Varrimi i të ndjerit,...

“Jetima e Ballkanit”, filluan ndërtimin e dy shtëpive në Malishevë

Sot, në prag të festës së Fitër Bajramit, shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit”, përkatësisht përfaqësuesi i kësaj shoqate, hoxhë Halil Kastrati, së bashku edhe...

Varroset Gazmend Sinani – basketbollisti i Kosovës

Ka filluar ceremonia e varrimit të basketbollistit të përfaqësues së Kosovës, Gazmend Sinani, i cili humbi jetën në një aksident trafiku në qytetin e...

Ndërroi jetë dëshmitari i vetëm i Masakrës së Burimit, Nuredin Morina

Të dielën pas dite vonë ka ndërruar jetë plaku Nuredin A. Morina, nga Astrazupi i Malishevës, i mbijetuari-dëshmitari i vetëm i Masakrës së njohur...

Skandali i vitit: FIFA heton shqiptarët për shqiponjën, mirëpo poston fotografinë nacionaliste serbe

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, pasi dy lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë shqiponjën pas golave të shënuar...

Në QKUK s’ka barna për të sëmurët me kancer

Afro 500 kosovarë janë diagnostikuar me kancer vetëm gjatë katër muajve të parë të këtij viti. Të gjithë këta, janë duke marrë trajtim në...

Pas incidentit, bashkëshortja e Milaim Zekës humb fëmijën në muajin e tretë të shtatzënisë

Pasi përfundoi intervistën “Te Fidani”, Milaim Zeka u nis në banesën e tij në rrugën B në Prishtinë. Por gjatë rrugës deri atje, deputeti...

LAJMET E FUNDIT