AKTUALE

Ballina AKTUALE

Drejtoresha që po bën ndryshime të mëdha në Malishevë (Foto)

Nga momenti që ka ardhur në krye të Drejtorisë Komunale për Kulturë, Rini e Sport, Besartë Kryeziu-Ramaj shihet të jetë mjaftë aktive në të gjitha organizimet...

Ndërron jetë Muharrem Berisha

Ka ndërruar jetë Muharrem Berisha nga fshati Gurbardh, përcjell Malisheva Magazine. Burime të portalit thonë se Berisha ka ndërruar jetë si pasojë e gjendjes së rëndë...

Ngjarje e rëndë: Varroset zv.komandanti i policisë në Malishevë (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Malishevë. Istref Bytyqi zv.komandant i stacionit policor në Malishevë ka ndërruar jetë. Ngjarja ka ndodhur papritmas pasi Bytyqi...

Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Selim Gajraku

Ka ndërruar jetë Selim Gajraku nga fshati Gajrak. Varrimi i të ndjerit është bërë sot, në varrezat e fshatit. Mësohet se Selim Gajraku ishte veteran i...

Kjo është pasuria e Isni Kilajt (Dokument)

Zëvendësministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Isni Kilaj, në deklarimin e tij të pasurisë në Agjencinë kundër Korrupsionit, ka deklaruar se ka një shtëpi, në...

Malishevë: E prishin urën për vërshime

Në Malishevë ura e shembur po e pamundëson qarkullimin mes dy lagjeve U rrënua për të zgjidhur një problem, por shkaktoi një tjetër më të...

Mërgimtarit në Malishevë i humb kuleta, ofron një shpërblim të madh për ata që...

Sot rreth orës 8:30, afër gjimnazit "Hamdi Berisha" në Malishevë është raportuar për një kuletë të humbur. Besjan Buçaj i ka thënë Malisheva Magazine, se është...

Djali i Fatmir Limajt blen dy banesa me sipërfaqe prej 295m2

Këshilltari politik në Ministrinë e Tregtisë Durim Limaj ka deklaruar se ka posedon dy banesa me sipërfaqe të përbashkët prej 295 m2 dhe një vlerë prej...

Helmohen lumi dhe liqeni Mirusha

Pak gjasa kanë që të mbijetojnë. Peshqit dhe gjallesat tjera në liqenin Mirusha në Malishevë po ngordhin. Kurse në lumin me të njëjtin emër më nuk...

Limaj jeton në banesën e blerë nga prindërit, nuk ka asnjë euro në bankë

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, në zgjedhjet e fundit i është bashkuar koalicionit me PDK-në e AAK-në, kurse me formimin e qeverisë ka...

LAJMET E FUNDIT