Rryma mbyt imamin 39-vjeçar

Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës. Rastin e kanë konfirmuar edhe në...

Ish-përfaqësuesi politik i UÇK-së i kërkon sërish ballafaqim të drejtpërdrejtë Dick Marty

Publicisti Bardhyl Mahmuti nëpërmjet një letre publike për të tretën herë i ka kërkuar ballafaqim të drejtpërdrejt zviceranit Dick Marty, rreth divergjencave thelbësore që...

Moti sot dhe nesër

Fundjava në Kosovë pritet të shoqërohet me vranësira dhe intervale me diell, ndërsa të dielën priten riga lokale shiu që është edhe një paralajmërim...

Për inat të shtetit vrau vogëlushin kosovar, detaje të reja nga ngjarja në Zvicër

Gruaja që më 21 mars në Bazel vrau me thikë vogëlushin 7 vjeçar me prejardhje nga Kosova, ka mbrapa saj një histori të...

Ndërron jetë cicëroni i parë i kompleksit “Adem Jashari”

Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes kombëtare dhe veterani i UÇK-së, Rifat Bejta. Bejta i cili ishte edhe mësimdhënës, njihej si cicëroni i parë në...

Pasi u grushtua në emision nga Frashër Krasniqi, Milaim Zeka tregon se a flet...

Deputetët Frashër Krasniqi dhe Milaim Zeka ishin përleshur fizikisht në një studio të emisionit gjatë viti 2017. Përleshja kishte ndodhur pas një debati të ashpër...

Këto janë temperaturat për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 20 gradë Celsius.

Halil Kastrati dhe Gold Ag u nisën për ta bërë sot një familje me...

Halil Kastrati është një nga humanistët më të mëdhenj shqiptar. Me punën e tij të palodhshme, ai po arrin që të bëj shumë familje me...

Marko Gjuriq kërcënon hapur shqiptarët: Ne jemi gati për luftë

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka bërë një deklaratë të fortë. Në seancën e Komitetit Ekzekutiv të partisë SNS,...

Pjesëtari i policisë së Kosovës u vra nga pakujdesia, arrestohet një 31 vjeçar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vdekjes së pjesëtarit të policisë. Nga organet e hetuesisë thonë se ky rast po cilësohet si ‘Vrasje...

LAJMET E FUNDIT