Mësohet data e arritjes së iPhone X në Kosovë

Apple ka njoftuar se iPhone X, e ardhmja e telefonave të mençur, do të arrijë në 13 shtete më 24 nëntor, me këtë rast...

Samsung sjell reklamën e re: Tallet me iPhone qysh nga koha kur është lansuar...

Gjiganti Samsung dje ka lansuar reklamën e re ku kryesisht është përqendruar në të metat e produktit iPhone qysh nga lansimi i parë. Reklama 1-minutëshe...

Paralajmëron shkencëtari: Robotët do t’i shfarosin njerëzit

Fizikani i famshëm Stephen Hawking dhe multi-miliaderi Elon Musk janë në të njëjtin mendim kur bie fjala për kërcënimin që Inteligjenca Artificiale paraqet për...

Ekrani i thyer i iPhone X kushton një shumë marramendëse

Nëse e blini iPhone X, seriozisht do të keni nevojë për një kasë mbrojtëse. Kjo pasi rregullimi i ekranit të thyer të iPhone X do...

Nisma në Malishevë: Plloqica e Gulluboci, njëzëshëm në përkrahje të Ragip Begajt

Qytetarë të shumtë ishin mbledhur sonte në fshatrat Plloqicë e Gulluboc, në tubimin e Nisma për Kosovën ku i pranishëm ishte edhe kandidati për...

Çfarë po përgatit Mercedesi për 2018-ën

Prodhuesi gjerman i veturave premium ka zbuluar planet për modelet e reja dhe të ristilizuara për vitin e ardhshëm. Ndër modelet e para të cilët...

Fillon shitja e Iphone 8

Në Kinë ka dalë në shitje Iphone 8 dhe interesimi ka qenë i jashtëzakonshëm. Radhët të gjata të njerëzve në Pekin, Shangai e Hong...

Prej nesër iOS i ri, këto do të jenë të rejat

Versioni më i fundit i sistemit operativ të Apple, iOS 11, do të jetë i gatshëm për tu shkarkuar të martën mbrëma. Përdoruesit e iPhone...

Pak ditë pas lansimit të Iphone X, Zyra e Kryeministrit planifikon t’i shpenzojë 8...

Ramush Haradinaj ende nuk i ka mbush një javë në detyrën e tij si kryeministër i vendit. Por, ka filluar të planifikojë shpenzime në...

Apple fillon të pranojë paraporosi për iPhone 8 e iPhone 8 Plus

Apple ka lansuar tre smartfonë të rinj gjatë kësaj jave, 2 prej të cilëve tani mund të paraporositen. iPhone 8 e iPhone 8 Plus kanë...

LAJMET E FUNDIT