BOTË

Ballina BOTË

Terroristët bastisin zyrat e qeverisë afgane, ka të vdekur

Autoritetet afgane njoftuan se sulmi terrorist mbi një ndërtesë qeveritare në lindje të Afganistanit, ka vrarë të paktën 15 persona. Zyrtarët thanë se sulmuesit kishin...

Shpërthim në metron e Londrës, disa të lënduar

Disa njerëz kanë mbetur të lënduar pas një shpërthim në një stacion të metros në pjesën jugore të Londrës. Zjarri ka shkaktuar djegje të...

Humb jetën 1-vjeçarja shqiptare pasi sulmohet nga dy qen

Një vogëlushe 1 vjeçare me origjinë shqiptaro-italiane ka humbur jetën pasi u sulmua nga dy qen pitbull. Ngjarja ka ndodhur në Flero, në provincën e...

Ekzekutohet në atentat mafioz gazetarja që po hetonte panama papers

Gazetarja që udhëhoqi investigimin e skandalit të njohur si “Panama Papers” dhe lidhjet me korrupsionin në Maltë është vrarë në një atentat me bombë...

I nxehti ekstrem në Evropë pritet të rritet ende

I nxehti ekstrem në Evropë do të mbetet gjatë në kujtesë për temperaturat rekorde të arritura në kontinentin e vjetër. Shumë shtete patën periudhën më...

Toka para afro 5 miliardë viteve dhe sot (Video)

Mendohet që Toka është formuar rreth 4.6 miliard vjet më parë nga përplasjet në retë gjigante të formës që formoi edhe Diellin. Forca e gravitetit...

31 vjeçari që mund të udhëheqë nga nesër një nga shtetet më të fuqishme...

Austriakët u janë drejtuar sot kutive të votimit ndërkohë që kandidati më i favorizuar i zgjedhjeve të përgjithshme duket se është dhe ministri i...

Amerika në panik: Pas ujërave, përfshihet nga zjarri

Guvernatori i Kalifornisë, Brown Braun ka shpallur sot gjendje të jashtëzakonshme në Napa, Sonoma dhe Juba, për shkak të një zjarri masiv që ka...

Irani bën përgjegjëse SHBA’në për ‘mizoritë’ në Jemen

Irani i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se janë përgjegjëse për “mizoritë” në Jemen, nëpërmjet mbështetjes amerikane për Arabinë Saudite, që po e udhëheq...

Mbani afër vetës, macet mund të shërojnë shumë sëmundje (Foto)

Për kundër asaj që njerëzit mendojnë për macet, ato kanë një aurë pozitive. Edhe pse ato duken shumë vetjake, macet janë në gjendje t’i...

LAJMET E FUNDIT