BOTË

Ballina BOTË

I nxehti ekstrem në Evropë pritet të rritet ende

I nxehti ekstrem në Evropë do të mbetet gjatë në kujtesë për temperaturat rekorde të arritura në kontinentin e vjetër. Shumë shtete patën periudhën më...

Mbani afër vetës, macet mund të shërojnë shumë sëmundje (Foto)

Për kundër asaj që njerëzit mendojnë për macet, ato kanë një aurë pozitive. Edhe pse ato duken shumë vetjake, macet janë në gjendje t’i...

Evakuohet Aeroporti i Bazelit

Pasi që një person ka depërtuar përmes kontrollit të sigurisë, Aeroporti i Baselit (EuroAirport Basel) ka bërë një evakuim të pjesshëm, shkruan blick.ch. Policia dhe...

Fshati zviceran i thotë po nismës për popullim – ofron 70.000 franga shpërblim

Në shikim të parë, Albinen duket si një fshat malor nga ndonjë album fotografish. Ai gjendet në një lartësi prej 1300 metrash, dhe shtrihet...

1 milion francezë e lanë duhanin brenda një viti

Franca ka parë një rënie të shpejtë të numrit të njerëzve që pinë duhan çdo ditë, me një milion më pak nga viti 2016...

Pas shpërthimit të vullkani, Bali në alarm të kuq (VIDEO)

Paralajmërimi për shpërthimin e një vullkani në malin Agung në Bali ishte dhënë prej kohësh, ndërkohë që tani, linjave të transportit ajror u është...

Irani bën përgjegjëse SHBA’në për ‘mizoritë’ në Jemen

Irani i ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se janë përgjegjëse për “mizoritë” në Jemen, nëpërmjet mbështetjes amerikane për Arabinë Saudite, që po e udhëheq...

Panikë tek qytetarët, shikojeni reagimin pas krismave në Londër (Video)

Të shtënash janë dëgjuar në orët e pasditës në Londër. Policia e ka evakuuar zonën e “Oxford Circus” pas dyshimeve se bëhet fjalë për...

Momentet dramatike kur ushtari i Koresë së Veriut arratiset për liri

Videoja përmban pamje shqetësuese. Një ushtar i Koresë të Veriut, dezertor, tenton të kalojë kufirin me një makinë që e nget me shpejtësi drejt Koresë së Jugut. Makina e...

Video e vrasjes së Arkanit, e cila është fshehur si sekret shtetëror

Kanë kaluar 17 vjet, dhe vrasja e Arkanit mbetet po aq intriguese për publikun. E kush është urdhërdhënësi i likuidimit të tij – ende...

LAJMET E FUNDIT