Toka para afro 5 miliardë viteve dhe sot (Video)

Mendohet që Toka është formuar rreth 4.6 miliard vjet më parë nga përplasjet në retë gjigante të formës që formoi edhe Diellin. Forca e gravitetit...

Në ditën kur shpalli largimin nga OKB, Nikki Haley ia bëri një favor Kosovës

v ka dhënë dorëheqje ditë më parë nga posti i ambasadores së SHBA-së në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Në ditën kur ka dhënë...

Liderët frankofonë dalin në “Family Picture” (Foto)

Afër 80 përfaqësues shtetesh, presidentë, kryeministra dhe kryediplomatë të vendeve që promovojnë gjuhën frënge dhe frankofoninë, janë mbledhur këto ditë në Jerevan të Armenisë...

U qëllua, pastaj u kap dhe u burgos: Historia rrëqethëse dhe pamje të rralla...

Senatori amerikan, John McCain, gjashtë herë senator republikan nga Arizona dhe hero i luftës ka vdekur në moshën 81-vjeçare. I njohur për qëndrimin luftarak gjatë...

I nxehti ekstrem në Evropë pritet të rritet ende

I nxehti ekstrem në Evropë do të mbetet gjatë në kujtesë për temperaturat rekorde të arritura në kontinentin e vjetër. Shumë shtete patën periudhën më...

Terroristët bastisin zyrat e qeverisë afgane, ka të vdekur

Autoritetet afgane njoftuan se sulmi terrorist mbi një ndërtesë qeveritare në lindje të Afganistanit, ka vrarë të paktën 15 persona. Zyrtarët thanë se sulmuesit kishin...

Arrestohet burri i cili ka vënë zjarr në Greqi

Organet hetuese kanë pranuar nëntë dëshmi të cilat tregojnë se ai është i dyshuari kryesor për shkaktim të zjarrit dhe mund të akuzohet nëse...

1 milion francezë e lanë duhanin brenda një viti

Franca ka parë një rënie të shpejtë të numrit të njerëzve që pinë duhan çdo ditë, me një milion më pak nga viti 2016...

Lakuriqët përhapin virusin Nipah, 10 të vdekur

Më së paku 10 persona kanë vdekur në jug të Indisë nga virusi i rrallë Nipah, i cili përhapet përmes lakuriqëve të mëdhenj që...

Bjellorusia kritikon Britaninë për shkak të flamurit të homoseksualëve

Bjellorusia ka kritikuar ambasadën e Britanisë së Madhe pasi ky mision diplomatik publikoi një video ku shihet teksa valon flamuri i komunitetit homoseksual. Kjo pamje...

LAJMET E FUNDIT