A E DINI SE...

Ballina A E DINI SE...

Si ta kuptoni se jeni të sëmurë nga veshkat?

Vitet e fundit janë shtuar rastet e të prekurve me sëmundje që kanë të bëjnë me veshkat. Faktorët janë të shumtë, që nga ushqimi...

Zvicra, vendi me më së shumti njerëz të pasur në botë

Aktualisht 594,000 milionerë jetojnë në këtë vend. Kjo e vë Zvicrën në vendin e 11 në një krahasim ndërkombëtar. Mesatarisht, çdo shtetas zviceran aktualisht ka...

15 nëntor apo më herët? Gomat e dimrit duhet të vendosen në bazë të...

Mos pritni për t’i vendosur gomat e dimrit derisa një ditë zgjoheni dhe e shihni se në mëngjes asfalti është i akullt, apo se...

Aeroplani më i madh në botë, një hap më afër fluturimit të parë

Aeroplani më i madh në botë është një hap më afër fluturimit të parë. Ai ka një hapësirë ​​prej 117 metrash dhe një peshë...

Mjedrat – mbrojtës të shëndetit dhe bukurisë

Pos që janë të shijshme, mjedrat janë jashtëzakonisht të shëndetshme. Shija e tyre e ëmbël i radhit ndër pemët të cilat më së miri është...

Këtë duhet ta bëni për të mos pasur rrudha

Çfarë duhet të bëni për t'i luftuar rrudhat? Sekreti për të qëndruar të rinj është ngrënia e çokollatave dhe pirja e verës së kuqe, thonë shkencëtarët. Studiuesit kanë zbuluar se...

Reklama e ëmbël e Coca Colës për Ramazan

Muaji i Ramazanit është shumë i rëndësishëm për besimtarët myslimanë. Këtë e di edhe një nga kompanitë më të mëdha në botë, Coca Cola,...

Rrëzohet derisa po blinte shalqi në market, por me këtë ngjarje i ndryshoi tërësisht...

Një klient ka fituar 7.5 milionë dollarë pasi është plagosur ndërsa po merrte një shalqi në një supermarket. Këmba e Henry Walker ngeci në një...

Dënohet me burg grabitësi i çantës

Me tre vjet e gjashtë muaj burgim dhe 1.000 euro gjobë është dënuar Milaim Canolli nga Gjykata e Prishtinës. Canolli akuzohej për grabitjen e çantës...

Syzet e rrugës, dëmtojnë më shumë shikimin

Një ndër problemet shëndetësore më të theksuara që shpesh nis herët, janë problemet me shikimin, vështirësia për të lexuar apo edhe deri për të...

LAJMET E FUNDIT