A E DINI SE...

Ballina A E DINI SE...

Në Kosovë Iphone X kushton mbi 1 mijë euro, në Amerikë 300 dollarë

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë njoftojnë mediat amerikane atje, derisa sa në Kosovë një Iphone X kushton...

Mahnitin ushtaret zvicerane, shikoni si luajnë vallen kosovare (Video)

Numri i madh i shqiptarëve në Zvicër, ka bërë që edhe zviceranët të mësojnë shumë nga traditat dhe kultura shqiptare. Këtë e dëshmon edhe një...

Kështu na ka bërë horë një turist ndërkombëtar që e vizitoi Kosovën (FOTO)

Oliver Smith, një turist që sapo ka ardhur në Kosovë, ka treguar në faqen e tij në Twitter se në vend pa tmerrin. Malet e...

Foto nga “qielli”, astronauti gjerman shikon Botërorin 400 km lart mbi ne (Foto)

Astronauti gjerman, Alexander Gerst ka sjellur një pamje të rrallë. Ai e ka shikuar përfqësuesen e tij, Gjermaninë në përballjen me Meksikën në Botëror...

Plas shakaja në rrjetet sociale me logon e re të FFK-së

Logoja e re e Kosovës ka nxitur shumë reagime, e madje edhe protestë. Shumica e këtyre reagimeve kanë qenë kritika drejtuar dizajnit të përzgjedhur, por...

Plaku me plis i lë gojë hapur të gjithë në fitnes (Video)

Një shqiptar i moshuar ua ka ftohur djemve të rinj në një palestër ushtrimesh. Me plis në kokë, ky i moshuar është parë duke përdorur një...

Kosovari bëhet hero në Francë, shpëton 6 persona nga vdekja

Një azilant nga Kosova, Florim Shehu është kthyer në hero të banorëve të komunës së vogël të Changé-s, pasi shpëtoi dy familje nga përmbytjet...

8 gjërat që secili mysliman duhet ti bëjë në Natën e Kadrit

Madhështia e muajit të Ramazanit është e pa diskutueshme. Ditët dhe netët e këtij muaji të bereqetshëm dallohen nga ditët e netët e tjera...

Haxhi Krasniqi: Gjithmonë me shpirt e me zemër Kuq e Zi

Boksieri junikas, Haxhi Krasniqi, mbrëmë e ka fituar titullin e kampionit të Evropës EBU pasi e mposhti rusin, Stanislav Kashtanov, në një meç të...

Reklama e ëmbël e Coca Colës për Ramazan

Muaji i Ramazanit është shumë i rëndësishëm për besimtarët myslimanë. Këtë e di edhe një nga kompanitë më të mëdha në botë, Coca Cola,...
- Advertisement -

TË FUNDIT