Era në Kampionat Botëror, Dua në Ligën e Kampionëve e Rita në UEFA –...

Të gjithë janë njohur tashmë me suksesin e padiskutueshëm të shqiptarëve në Evropë dhe kudo në botë. Rita Ora, Dua Lipa e Majlinda Kelmendi e...

Fatmir Limaj mbrëmë martoi vajzën, imazhe nga festa dhe çifti (Foto)

Mbrëmë është martuar Lala, vajza e dytë e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Fatmir Limaj. Lala ka kurorëzuar dashurinë me Veronin, ndërsa në këtë datë të veçantë...

Aktorja nga Malisheva në mediet ndërkombëtare, The Times e zgjedhë foto të ditës

Gazeta prestigjioze “The Times”, sot, ka publikuar disa fotografi të zgjedhura si fotografi të ditës. Në mesin e fotografive të zgjedhura është edhe fotografia...

Kjo ishte dasma më luksoze në Kosovë, secila makinë aty ishte mbi 100 mijë...

Se populli shqiptar është me të vërtetë një popull i harmonishëm, kjo nuk ka asnjë pikë dyshimi. Një dasmë tjetër e cila do t’i u...

Këto janë 10 maturantet më të mira për këtë vit (FOTO)

Edhe këtë vit maturantët kanë marrë vemendje me paraqitjen e tyre. Shumë nga maturantët kanë shpenzuar shuma marramendese që në këtë natë të duken sa...

Premierë: “Xhelozia” nga UnikStyle ft Vlora Kastrati

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur. Një artist...

Hallakam në një dasëm në Kosovë, nuses i merr flakë vello (VIDEO)

Një dasëm në Kosovë nuk ka shkuar ashtu siq duhet. Si gjithë çiftet tjera, edhe ata kishin hyrë me duartrokitje e me fishekëzjarrë në sallën...

Limaj hedh vallen me vajzën, momente të tjera nga dasma (Video/Foto)

Lala, bija e zv/kryeministrit Fatmir Limaj natën e kaluar i dha fund beqarisë. Ajo bëri një dasmë fantastike ku kishte edhe shumë të ftuar. Sigurisht...

Dua Lipa fantastike në hapjen e finales së Ligës së Kampionëve, fansat e futbollit...

Ka filluar zyrtarisht nata finale e Ligës së Kamionëve, e cila po mbahet në “Olimpic Stadium” në Kiev të Ukrainës. Ndeshja mes ekipit të Real...

Valbona dhe Petrit Krasniqi nga Malisheva sjellin këngën e re (Video)

Motër dhe vëlla, Valbona dhe Petrit Krasniqi kanë publikuar super projektin e radhës të përbashkët. “Kur Na Thërret Kosova”, titullohet kënga e tyre e re, përcjellë...

LAJMET E FUNDIT