MAGAZINE

Ballina MAGAZINE

Performanca e zjarrtë e Dua Lipës në Prishtinë, përmes fotografive

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa mbrëmë bëri hapjen e festivalit “Sunny Hill Festival”, i cili për herë të parë organizohet në rajon,...

Nuk do ju besoni syve! Angela Martini në jaht me këngëtarin tuaj të zemrës

Modelja e njohur Angela Martini dhe bashkëshorti i saj Dragos janë duke shijuar pushimet.  Nga destinacioni në destinacion dhe këtë herë fati i ka bashkuar...

Dua Lipa arrinë në Prishtinë

Këngëtarja e njohur me famë botërore Dua Lipa sot ka arritur në Prishtinë, shkruan FaktePlus. Dua do të përformojë më datë 10.08.2018. Kujtojmë se koncerti është...

Action Bronson nesër në Prishtinë

Reperi shqiptaro-amerikan ACTION BRONSON nesër arrinë në Prishtinë për t’iu bashkuar kështu emrave më të mëdhenjë të muzikës botërore të momentit DUA LIPA dhe...

Unikkatili dhe Ledri Vula së shpejti në bashkëpunim?

Unikkatil vazhdon të mbetet reperi me aktivitetin më të ulët publik e njëkohësisht, reperi më i pëlqyer nga audienca shqiptare. Për vjet me radhë ai...

Kaq të bukur, Adelina Ismailin vështirë ta keni parë ndonjëherë

Adelina Ismaili i është rikthyer skenës pas një pauze të gjatë. Me të lansuar këngën e re, ajo ka nisur edhe koncertet për të argëtuar...

Vdes regjisori Bekim Lumi

Ka vdekur regjisori i njohur kosovar Bekim Lumi. Lajmin e ka konfirmuar në rrjetin social dramaturgu kosovar, Jeton Neziraj. “Rest In Peace, Bekim Lumi”, ka...

Festivali Foklorik “Oda e Llapushës” edicioni i pestë, mbahet më 1 dhe 2 gusht

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, njofton të gjithë qytetarët e komunës së Malishevës dhe më gjerë, artdashësit, rapsodët, shoqëritë kulturo-artistike, ansamblet e këngëve...

Malishevë: Njoftim për sesionin shkencor “Folklori në Trevën e Llapushës“

Në kuadër të Festivalit Folklorik “Oda e Llapushës”- edicioni i pestë, Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në bashkëpunim me Shoqatën për kulturë dhe...

Sonte në Teatrin Kombëtar të Kosovës vjen Vanessa Redgrave

Vanessa Redgrave sonte rikthehet në Prishtinë. Fituesja e çmimit Oscar, pasi ishte e pranishme në edicionin e parë të festivalit PriFest para dhjetë vitesh, sonte...
- Advertisement -

TË FUNDIT