Malisheva deklason Deçanin

Malisheva ka shënuar një fitore të madhe përball Deçanit. Malishevasit mposhtën me goleadë, 6:2 klubin e Deçanit, transmeton Malisheva Magazine. Kështu ka njoftuar klubi 'UV Malisheva'...

Shikoni në çfarë kushte zhvilloi ndeshjen Malisheva

Mund të mos iu duken aq interesante fotot e mëposhtme, pasi që edhe në Superligë e në Ligën e Parë shpesh shohim “mrekulli infrastrukturore”. Liga...

“Besa” kampione e Kosovës në not

Klubi i notit “Besa” nga Banja e Malishevës, edhe kësaj here ka treguar rezultatet më të mira në konkurrencën e Kadetëve. "Besa", është shpallur fituese...

Pas suksesit të madh në Maqedoni, flet trajneri nga Malisheva

Kosova është shpallur nënkampione në Kampionatin Ballkanik në Volejboll për grupmoshat U-15. Ky është suksesi më i madh për  përfaqësuesen e Kosovës të arritur ndonjëherë...

Zyrtare: Alban Begaj transferohet në Drenicë

Pas disa diskutimeve mes dy klubeve, e ardhmja e Alban Begajt në volejboll është vendosur tashmë dhe do të jetë në Drenicë. Lajmi për arritjen...

“Esmir Shala”, garë memoriale në not në Malishevë

Klubi i Notit “Besa”, Federata e Notit e Kosovës dhe Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në Malishevë, organizojnë garën memoriale në not “Esmir...

Robin Krasniqi futet në ring me këngën e famshme shqiptare (Video)

Robin Krasniqi është nisur në drejtim të ringut ku do të përballet me boksierin rus Stanislav Kashtanov Boksieri shqiptar u nis në ring me shoqërimin...

Ermal Krasniqi nga Malisheva përforcon Llapin

Talenti 19 vjeçar ka një statistikë të jashtëzakonshme – 31 gola në sezonin e kaluar për Ujëvarën e Malishevës Podujevë, 16 gusht 2018 – Sulmuesi...

Vesel Limaj nga Banja e Malishevës kalon në Kukës (Foto)

Kukësi shtë zhvendosur që dje në Slloveni, për të zhvilluar përgatitoren në prag të përfaqësimit në Ligën e Kampioneve, megjithatë drejtuesit e klubit vijojnë...

Portieri i Liverpoolit merr vendim të befasishëm pasi u bë fytyra tragjike e finales

Portieri i Liverpoolit, Loris Karius është nisur për pushime derisa dëshiron që ta harrojë finalen e Ligës së Kampionëve. Në përpjekje për ta harruar ankthin...

LAJMET E FUNDIT