SPORT

Ballina SPORT

Intervista e Milot Rashicës, flet për fenë, të dashurën dhe thotë se dëshiron të...

Milot Rashica erdhi për 7.5 milionë euro nga Vittese Arnheim te Werder Bremeni. Në një intervistë për Bildin, sulmuesi anësor flet për vendlindjen, të...

Goli i çmendur i Iniestas me klubin e tij të ri

Andres Iniesta ka shënuar një gol të mrekullueshëm në J-League me klubin e tij të ri japonez, Vissel Kobe. Goli i legjendës së Barcelonës erdhi...

Promo fantastike e Liverpoolit, edhe Shaqa aty, për spektakël e suksese (Video)

Skuadra e Liverpoolit e ka publikuar promon para fillimit të Premierligës. Sigurisht që pjesë e kësaj promo është edhe kosovari Xherdan Shaqiri. Ky Liverpool po...

Kepa, Alisson… 10 portierët më të shtrenjtë të të gjitha kohëve

Ditë më parë, pas 17 vjetësh, u thye rekordi i transferimit për një portier. Ishte Alisson Becker ai që u shndërrua në portierin më të...

Zyrtare: Curtois në Real Madrid – mësoni detajet

Tashmë u konfirmua lajmi i shumë pritur nga ana e klubit mbretëro. Real Madridi ka nënshkruar kontratë me portierin e Chelseat dhe të kombëtares...

Vazhdon skandali: Federata e Zvicrës i qëndron pas vendimit për Behramin

Reagimet ishin të ashpra kur Valon Behrami, të hënën njoftoi se ai ishte përjashtuar nga Përfaqësuesja zvicerane. Trajneri i saj, një gjë të tillë ia...

Willian flet për mundësinë e largimit nga Chelsea

Ylli i Chelsea, Willian, ka zbuluar se Barcelona bëri një lëvizje për të këtë verë, por nuk kishte asnjë ofertë nga Manchester United. Klubi i...

Maradona në gjendje të rëndë, nuk e thotë asnjë fjalë të vetme

Diego Armando Maradona është në gjendje të rëndë psikologjike dhe ndoshta edhe shëndetësore. Mediat ndërkombëtare shkruajnë që legjenda botërore e futbollit ka rënë në gjendje...

Mane afër vazhdimit të kontratës me Liverpool

Gjiganti nga Anfield Road është i interesuar që t’ia vazhdojë kontratën senegalezit edhe për dy vjet tjera, si rrjedhojë e paraqitjeve shumë të mira...

Goli i Hashimit Thaçit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përveç politikës duket se hobi ka dhe futbollin. Në një video të postuar në rrjetin social ‘Facebook’ shihet duke kaluar...
- Advertisement -

TË FUNDIT