MALISHEVË

Ballina MALISHEVË

Malishevë: Edhe Berisha bëhet me shkollë të re

Sot në fshatin Berishë, është bërë  përurimi i objektit të ri të SHFMU “Rifat Berisha”. Në mesin shumë shkollave të ndërtuara, edhe nxënësit dhe...

Kryetari Begaj, vazhdon traditën e pritjes së qytetarëve

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, si çdo të enjte edhe sot ka vazhduar me pritjen e qytetarëve në zyrën e tij të...

Berisha thotë se ndryshimi në gjithë Malishevën do të ndodhë pas 22 tetorit (FOTO)

Në vazhdën e aktiviteteve në terren, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Malishevës, Adem Berisha, ka vizituar lagjen Telaku në Banjë të Malishevës. Berisha...

Qetësohet situata nga shirat, ndihmohen dy familje të përmbytura nga uji

Aktualisht është qetësuar situata nga shirat dhe rrjedhimisht edhe niveli i ujit në lumin Mirusha ka rënë. Momentalisht rruga Mirushë-Gurbardh vazhdon të jetë e...

Ka ndrruar jetë polici Istref Bytyçi nga Tërpeza

Ka ndrruar jetë Istref Bytyçi nga fshati Tërpezë. I ndjeri Bytyçi ishte pjestar i policisës së Kosovës. Varrimi i tij bëhet sot me datë 09.06.2018....

Malishevë: Njoftim për sesionin shkencor “Folklori në Trevën e Llapushës“

Në kuadër të Festivalit Folklorik “Oda e Llapushës”- edicioni i pestë, Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport në bashkëpunim me Shoqatën për kulturë dhe...

Ka ndërruar jetë Ramadan Kryeziu nga fshati Bubavec

Në moshën 85 vjeçare ka ndërruar jetë Ramadan Kryeziu nga fshati Bubavec. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur familja Kryeziu. Ja njoftimi...

Mërgimtari Mehmet Hoti i solli një veturë Fetah Rudit

Fetah Rudi, politikani i mbetur në karrocë që nga viti 2000 ka njoftuar sot se mërgimtari Mehmet Hoti i ka dhuruar atij një veturë...

Në Malishevë, gropa gjithandej

Gazetari dhe shkrimtari i njohur, Habib Zogaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka ironizuar qeverisjen lokale për mosmirëmbajtje të rrugëve në...

Voton Sami Kafexholli i LDK-së për Malishevën (FOTO)

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Malishevës, Sami Kafexholli, është parë të ketë kryer obligimin e tij qytetarë për zgjedhjet lokale. Kafexholli...

LAJMET E FUNDIT