MALISHEVË

Ballina MALISHEVË

Komandant Malisheva: Sapo u zgjova mora lajmin më të hidhur që nga 9 maji...

Lajmin për vdekjen e Skënder Krasniqit e ka marr në burgun e Maqedonisë edhe djali i tij Muhamet Krasniqi-Komandant Malisheva. Ai po e priste...

Sondazhi: Cili është kryetari më i mirë i Komunës së Malishevës?

Kliko dhe trego mendimin tënd! //static.apester.com/js/sdk/v2.0/apester-javascript-sdk.min.js

Vjedhje në Malishevë: Hajnat me maska thyejnë marketin “Behari” (Video)

Disa hajna kanë hyrë me maska në marketin "Behari" në Malishevë, dhe kanë vjedhur shumë gjëra në këtë dyqan, përcjell Malisheva Magazine. E gjithë ngjarja...

Familja Hazrolli, fillon ndërtimin e dy shtëpive për familjet që kanë nevojë për banim

Familja e Ali Hazrollit nga Banja e Komunës së Malishevës, ka filluar ndërtimin e dy shtëpive, për dy familje të cilat kanë nevojë për...

Ndërron jetë Arsim Krasniqi

Lajmi i zi për Malishevën, pasi ka ndërruar jetë Arsim Krasniqi. Lajmi është konfirmuar nga Alban Krasniqi, përmes një postimi në Facebook. Ja njoftimi i plotë...

Ka ndërruar jetë Sabit Paçarizi

Ka ndërruar jetë Sabit Paçarizi nga fshati Dragobil. Paçarizi ka vdekur pas një sulmi kardiak në zemër. I ndjeri ka lënë pas bashkëshorten dhe katër vajza. Varrimi i...

Ardian Mazreku nga Malisheva, kandidon për deputet në Suedi

39-vjeçari Ardian Mazreku, me prejardhje nga Malisheva, kandidon për deputet në Suedi. Këtë e ka bërë të ditur zëvendësministri Rexhep Mazreku, përmes një postimi në...

Nuk e pranuan mësues në shkollën e vendlindjes, u bë kuadër Universitar!

Pavarësisht nga rezultatet e dalluara në studime, katër-pesë vite më parë, (disa here) nga qeverisja e komunës së Malishevës, është injoruar, nuk është pranuar...

Ekskluzive: Pamje gjatë luftimeve në Malishevë, flet Isni Kilaj (Video)

Pamjet më të rralla nga lufta e fundit në Kosovë vijnë nga Malisheva, në territorin e së cilës u zhvilluan disa nga betejat më...

Hapet “Bardha’s Cake” në Malishevë (Foto)

Lokaleve të shumta në Malishevë që nga kjo javë iu shtua edhe “Bardha's Cake”. Ky lokal vjen me një stil krejtësisht ndryshe. Borëbardhë Mazreku thotë...

LAJMET E FUNDIT