MALISHEVË

Ballina MALISHEVË

Filloi hapja e rrugës Astrazup-Burim

Në kuadër të rregullimit dhe ndërtimit të infrastrukturës rrugore në Komunën e Malishevës, këto ditë ka filluar ndërtimi i rrugës Astrazup – Burim, e...

Kryeziu-Ramaj: Malisheva shumë shpejt me stadium

Drejtoresha e Drejtorisë për Kulturë Rini dhe Sport, Besartë Kryeziu-Ramaj, përmes një postimi në Facebook, thotë se së shpejti Malisheva do të bëhet me stadium. Sipas saj,...

Trafoja në Damanek rrezikon seriozisht banorët

Trafoja e cila ndodhet në lagjen e kastratëve në fshatin Damanek përveçse e pasiguruar (e hapur) ajo qëndron në një puset të ujit dhe...

28 Nëntori do të shënohet me aktivitete të shumta në Malishevë

Në kuadër të shënimit të festës së Flamurit, Komuna e Malishevës ka paraparë të zhvilloj të aktivitete të shumta dhe se janë kryer të...

Tregtarët malishevas të gatshëm për largimin e mallrave serbe

Pas vendimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, për largimin e mallrave të cilat e kanë mbishkrimin “Kosovë/o dhe Metohi”, “Kosovo/a-UNMIK” apo “Kosovo/a-Rezoluta 1244”,...

Komuna e Malishevës nënshkruan marrëveshjen me Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sot ka nënshkruar marrëveshjen për avancimin e pozitës së të rinjve në fushat e sportit, kreativitetit kulturor...

Më në fund përurohet aneksi i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë

Sot në Malishevë, është përuruar aneksi i Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, dhe me këtë aneks, përfundimisht zgjidhet problemi i hapësirës në këtë institucion...

Jeta në Lladroc të Malishevës, aty ku banorëve u mungojnë vetëm odat (Video)

Lladroc është fshat i madh, i ndarë në lagje, me një formë karakteristike. Fshati shtrihet në kodra, male, ultësira e rrafshnalta. Të gjitha të strukturuara...

Familja nga Malisheva, të cilës iu vranë dy djemtë, ka një mesazh për presidentin...

Po bëhen tetë muaj qëkur dy vëllezërit nga fshati Plloqicë e komunës së Malishevës, Shani e Bahri Maloku, njëri 44 e tjetri 33 vjeç,...

Malishevë: Projektet e këtij viti, drejt përfundimit

E drejtuar nga Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, sikur çdo të hëne edhe sot është mbajtur mbledhja e rregullt e Këshillit të...

LAJMET E FUNDIT