INTERVISTA

Ballina INTERVISTA

Fatmir Sejdiu: Absolutisht jam i gatshëm ta udhëheqi LDK’në

Ish presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, është shprehur i gatshëm për t’iu rikthyer postit të tij në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës. “Unë e...

Më në fund e zbulon vetë Resul Sinani, ja pse e lash RTK-në për...

Kur integrohesh në parti është më mirë të shkohet në parti më të vogla sepse aty të jepet hapësira më e madhe, thotë në...

Pal Lekaj: Hashim Thaçi asnjëherë nuk e ka tradhtuar shtetin e Kosovës

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherit ministër i Infrastrukturës Pal Lekaj ka thënë se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk e ka...

Intervistë| Maliqi: Tash unitet për dialogun me Serbinë, vitin tjetër zgjedhje

Filozofi dhe publicisti Shkëlzen Maliqi, në një intervistë për Gazetën Express, ka thënë se partitë politike duhet të unifikohen rreth një platforme të përbashkët...

Sheqerie Buqaj: Nuk mundem pa teatër, unë jetoj me të

Sheqerie Buqaj, aktorja rezidente e Teatrit Kombëtar është padyshim një nga emrat më të vlerësuar në Kosovë. Ajo thotë se në Kosovë ka shumë...

Gashi: Shpejt do të bëhet lehtësimi final për diasporën, nuk do të presin fare...

Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, njëherësit edhe zvkryeministër, Dardan Gashi ka thënë se do të realizohet premtimi për një zvministër në këtë dikaster...

Thaçi për “Der Standard”: Komisioni Evropian është i padrejtë me Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në një intervistë për Der Standard ka thënë se Komisioni Evropian po është i padrejtë me Kosovën, pasi sipas...

Intervistë me Merita Mazrekun: Qytetarët e Malishevës meritojnë një qeverisje të përgjegjshme

Në një intervistë ekskluzive për Malisheva Magazine, kandidatja për Asamblenë Komunale të Malishevës nga radhët e LDK-së, Merita Mazreku thotë se Komunës së Malishevës...

Intervistë me Agnesa Kastratin: Malisheva ka nevojë për ndryshime të mëdha

Në garën për asamble komunale në komunën e Malishevës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje me numër 7 është edhe Agnesa Kastrati. Në një intervistë...

Intervistë me Doruntina Thaqin: Presim fitore bindëse të PDK-së në Malishevë (FOTO)

Doruntina Thaqi e cila vjen nga Mirusha e Malishevës është kandidate për Asamblenë Komunale nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës. Ajo në një...

LAJMET E FUNDIT