80% e sulmeve të zemrës mund të shmangen duke i bërë këto pesë gjëra...

Sipas American Heart Association, sëmundjet e zemrës janë shkaktari kryesor i vdekjeve në SHBA. Sëmundjet e zemrës janë përgjegjëse për vdekjen e një të tretës...

Si ta kuptoni se jeni të sëmurë nga veshkat?

Vitet e fundit janë shtuar rastet e të prekurve me sëmundje që kanë të bëjnë me veshkat. Faktorët janë të shumtë, që nga ushqimi...

Kuptoni arsyen pse trupi juaj dridhet papritur gjatë gjumit

Dridhja e trupit gjatë gjumit është fenomen tejet i zakonshëm, por çuditërisht, shkencëtarët vetëm tani po fillojnë të kuptojnë se çfarë e shkakton atë. Ju...

Shenjat që jep trupi para një infarkti

Doni të njiheni me shenjat paraprake të një infarkti? Ja disa nga shenjat më të zakonshme që mund t’i konstatoni lehtësisht…  Lodhje, plogështi Nëse ndiheni vazhdimisht...

Nëse nuk hani mëngjes do të rrezikoheni nga kjo sëmundje

Njerëzit të cilët kapërcejnë vaktin e mëngjesit, ose që hanë shumë pak, rrezikohen dyfish nga sëmundjet kardiovaskulare, tregon një studim i ri, transmeton KosovaPress. Studimi...

Disa nga arsyet e rënies së flokëve

Problemi i rënies së flokëve mund të bëhet serioz, ndaj bëni mirë që sa më herët të kuptoni shkakun që fshihet pas tufave të...

Dr. Sebi – njeriu i cili në mënyrë natyrore ka shëruar edhe sëmundjet më...

Gjatë 28 vjetëve dr. Sebi me sukses ka shëruar sëmundjet të cilat mjekësia perëndimore i konsideron të pashërueshme. Me emrin e vërtetë Alfredo Bowman, dr....

Ja pse duhet ta largoni telefonin larg dhomës së gjumit

Ai është bërë pjesë e pandarë e jona që në momentin që ngrihemi në mëngjes e deri kur flemë. Madje disa edhe gjatë gjumit vendin...

6 ushqimet që ju pastrojnë fytyrën

Ju në fakt mund të ndihmoni lëkurën tuaj përmes dietës. Ajo që ju hani reflekton në pamjen e jashtme. Bajamet Bajamet janë plot me vitaminë E...

Duhani dhe kafja në stomak të zbrazët – shumë të rrezikshme !

Si kafja ashtu edhe duhani veprojnë si stimulues, të cilët njeriut shumë shpejt ia rregullojnë disponimin dhe e bëjnë atë të kthjellet dhe të...

LAJMET E FUNDIT