Ballina Autorët Postime nga Malisheva Magazine

Malisheva Magazine

3678 POSTIME 0 KOMENTET

Katërshja fantastike e Real Madridit

Dominimi i Real Madridit në Evropë nuk do të jetë pa mesfushën e tyre. Katërshja Casemiro, Kroos, Modric dhe Isco ka marrë përsipër lojën dhe...

Ismail Kadare tregon gjithçka në lidhje me letrën që ia kishte...

Shkrimtari i famshëm shqiptar Ism,ail Kadare, ka folur për letrën që ai i drejtonte diktatorit Enver Hoxha, pasi kishte mësuar se motra e tij...

Ky është moti përgjatë fundjavës

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do të...

Zafir Berisha sot i drejtohet Gjykatës Supreme të Kosovës

Kandidati i Nismës për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, sot i drejtohet Gjykatës Supreme të Kosovës. Ai thotë se do t’i shfrytëzojë të gjitha rrugët...

VV: Rikalo të largohet nga posti dhe të hetohet për akuzat...

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që ministri i Bujqësisë, Nenad Rikalo, që vjen nga Lista serbe, të largohet nga pozita e tij në ekzekutivin e...

Thaçi dhe Pacolli bisedojnë për forcimin e pozitës ndërkombëtare të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në takim zëvendëskryeministrin e parë dhe ministrin e jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli, të...

Spalleti: Ky lojtar i Interit mund të luajë në Barcelonë

Spalletti ka vetëm fjalë të mira për Valeron. Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, ka lavdëruar mesfushorin, Borja Valero. Ai është i lumtur që ka në skuadër...

Zeka: Foli Rikalo, i bëri “hor” disa “patriotë” në Parlament

Pas deklaratës së ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo, se nuk i ka maltretuar kosovarët gjatë kohës së luftës në Kosovë, sërish ka reaguar deputeti...

Malishevë: Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në...

Më 17.09.2017  në NS 35/10 kV Malisheva do të ndërprehet: Dalja 10 kV Malisheva  (Kodi|: 82082004)  prej orës 12:00 deri në ora 15:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji...

Malishevë: Miratohet rregullorja për tatimin mbi pronë

Kuvendi i Komunës së Malishevës, i drejtuar nga kryesuesi i saj, Aziz Thaçi, ka mbajtur sot mbledhjen e tetë të radhës për këtë vit,...

TË REJAT