Ballina Autorët Postime nga Malisheva Magazine

Malisheva Magazine

3636 POSTIME 0 KOMENTET

Neymar, nuk janë gjithë si Messi (VIDEO)

Zënkat në fushë në mes Neymarit dhe Edison Cavanit në ndeshjen ndaj Lyonit edhe sot po vazhdon të jetë kryefjala e shumë mediave në...

LDK i përgjigjet Berishës për rrëzimin e Qeverisë

Ftesës së deputetit të Nismës, Zafir Berisha, drejtuar dy partive opozitare, “Vetëvendosjes” dhe LDK-së, për ta t’i bërë votat e nevojshme për rrëzimin e...

Bilall Sherifi flet për kërkesën e Zafir Berishës për rrëzimin e...

Deputeti i NISMA-së për Kosovën, Zafir Berisha, ka kërkuar nga partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, që të sigurojnë 60 vota...

Haradinaj “pranon” marrëveshjen për asociacionin për të cilën protestonte në shesh

Ishte 9 janari i vitit të kaluar kur lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tash kryeministër i vendit, u printe protestuesve të opozitës, bashkë me...

Jasini nga Prizreni pati mysafirë 2 sheikë, ata i bën dhuratë...

Një djalë nga Prizreni në profilin e tij në Facebook ka publikuar disa pamje në të cilat shihen edhe dy mysafirë të tij, të...

Malisheva pjesëmarrëse në projektin “Developing and Empowering Youth Centers in Kosovo”

"Developing and Empowering Youth Centers in Kosovo", ka organizuar një trajnim tre ditorë në Kosovë. Qendra e Rinisë në Malishevë në këtë organizim, mësojmë se...

Ja çfarë shkruan Alban Krasniqi për skandalin e Haxhi Shalës

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje nga Malisheva, Alban Krasniqi, ka folur rreth skandalit që plasi në media, ku ‘dashnorja’ e Haxhi Shalës ka publikuar disa...

Haradinaj shpjegon si do ta shpenzojë fondin milionësh të SHBA-ve

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj bashkë me Petrit Selimin,  koordinator nacional për Sfidat e Mijëvjeçari, kanë mbajtur një konferencë për media në të cilën...

Milazim Krasniqi i nxjerr sekretet e Ibrahim Rugovës

Njëri nga bashkëthemeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh gazetari, publicisti e profesori universitar, Milazim Krasniqi ka shkruar libër për ish- presidentin e ndjerë,...

Rita Ora sjellë videoklipin e ri (VIDEO)

Rita Ora dhe Avicii, publikuan një videoklip të mrekullueshëm të këngës së tyre “Lonely Together”, shkruan KultPlus. Kjo këngë ishte publikuar muajin e shkuar në...
- Advertisement -

TË REJAT