Ballina Autorët Postime nga Malisheva Magazine

Malisheva Magazine

3680 POSTIME 0 KOMENTET

Ja si përcillet mësuesi Hamdi Hoti me rastin e ditës së...

Shkolla “Hilmi Hoti” në Caralluk të Malishevës, ka përcjellur në mënyrë madhështore mësuesin po me këtë emër, Hamdi Hotin.

Kurti në Malishevë premtoi se s’do të ketë familje pa kulm...

Mbrojtje dhe barazi sociale, asnjë familje pa kulm mbi kokë dhe asnjë shtëpi pa dikë të punësuar, ky ishte premtimi i kandidatit...

21 vjet nga rënia heroike e humanistit dhe mjekut të luftës...

Sot mbushen 21 vjet që kur mjeku dhe humanisti Shpëtim Robaj ra në luftë derisa po shkonte për të shëruar plagët...

LDK mban sot tubim në Malishevë, Bajrush Hoti ka një thirrje...

Sot prej orës 17:00 në Shtëpinë e Kulturës ”Tahir Sinani” në Malishevë, Lidhja Demokratike e Kosovës, do të mbajë tubim ku do të prezentohet programi qeverisës, do...

Këto janë tri figurat më negative të kombit shqiptar, sipas Fatmir...

Sipas Fatmir Limajt, kandidatit për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR, tri figurat më negative të kombit shqiptar i takojnë shekujve 19-të...

Kandidatët për deputetë nga Malisheva tregojnë çfarë ndodhi në Kërvasari: Janë...

Në debatin me kandidatë për deputet nga komuna e Malishevës në kuadër të emisionit Frontal Live që u zhvillua në shtëpinë e...

Kandidati i PDK-së për deputet thotë se në Vetëvendosje ka fëmijë...

Debat i ashpër është zhvilluar në Malishevë ndërmjet kandidatëve për deputet i cili është zhvilluar në shtëpinë e kulturës “Tahir Sinani”.

Fshatarët e zhgënjyer, nuk e lënë partinë politike të mbaj tubim...

Nismës Socialdemokrate i ka ndodhur një incident me fshatarët e Kërvasarisë, në Malishevë. Fshatarët e ndaluan tubimin, me ç’rast...

Marshim i fuqishëm i Forumit Rinor të Degës së LDK-së në...

Forumi Rinor i Degës së LDK-së në Malishevë ka mbajtur një marsh nëpër qendër të qytetit, me që rast edhe është prezantuar...

Krasniqi: NISMA prioritet bujqësinë, jo shuma simbolike, por 500 milion euro

Zv/ministri i Bujqësisë në largim, Vesel Krasniqi tani kandidat për deputet nga radhët e Nisma Socialdemokrate, ka shpalosur bujqësinë si një nga...

TË REJAT