Ballina Autorët Postime nga Malisheva Magazine

Malisheva Magazine

3680 POSTIME 0 KOMENTET

Negociatat-qëndrimi i shqiptarëve kundrejt BE-së dhe anasjelltas

Shqipëria duke lënë pas një të kaluar të mundimshme komuniste, nisi rrugëtimin e saj drejt përëndimit. Me një capitje tëkalamendur, me shumë vështirësi në...

VIDEO/ Pamjet mahnitëse nga Malisheva me dron

https://www.youtube.com/watch?v=LG04jOP7rC0&fbclid=IwAR3EDgKvyuq2y1gFxy2FfwPt3o2OATOd4V5Unz_uP8g-j2v3MaBth7iuaZs

Një grua ndërron jetë në aksidentin që kishte ndodhur në Malishevë

Një femër ka vdekur në QKU si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të martën në Bubavec të Malishevës. Aksidenti kishte ndodhur më 9...

Fetah Rudi i LDK-së bëhet deputet, partitë tjera pësojnë debakël

Fetah Rudi, kandidat për deptutet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka treguar nëse ka marrë votat e mjaftueshme që i...

Lajm i mirë për malishevasit: “Isp Broadcast” transmeton ndeshjet e Malishevës...

Klubi i futbollit Malisheva, është bërë me sponsorin e ri. “Isp Broadcast” dhe “TV Malisheva” do të mundësojnë transmetimin...

Malisheva fitoi derbin dhe merr kreun e tabelës në Ligën e...

FC Malisheva, ka fituar ndeshjen derbi të javës së shtatë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ndaj KF Istogut, me...

Anton Quni: Vota e parë për Vjosën, e dyta për Fetah...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një tubim në ku strukturat e degës së LDK-së në Malishevë, kanë vazhduar takimet me nëndeget...

Pritje e jashtëzakonshme për Fetah Rudin, merr mbështetje të madhe në...

Në Lumishtë të Malishevës mbrëmë i është bërë pritje madhështore kandidatit për deputet nga LDK-ja, Fetah Rudi. Rudi nga Lumishta mori një...

QKMF e Malishevës, pajiset edhe me dy autoambulanca të reja

Në kuadër të investimeve të Komunës së Malishevës, në sektorin e shëndetësisë, me qëllim të ofrimit të kujdesit më të mirë  shëndetësor, e...

Nisma tregon superfuqinë në Malishevë, mijëra pjesëmarrës në palestrën e sporteve

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj në tubimin e sotëm me qytetarë të Malishevës premtoi se Nisma do të jetë...

TË REJAT