Ballina LAJME Malisheva fitoi derbin dhe merr kreun e tabelës në Ligën e Parë...

Malisheva fitoi derbin dhe merr kreun e tabelës në Ligën e Parë të Kosovës në Futboll

568

FC Malisheva, ka fituar ndeshjen derbi të javës së shtatë në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, ndaj KF Istogut, me rezultat 1:0, dhe me këtë fitore ka rimarrë kreun e tabelës, duke vazhduar rrugëtimin drejt Superligës.

Ekipi i Malishevës, ka luajtur një ndeshje të mirë dhe të kontrolluar gjatë tërë takimit, dhe në vazhdimësi është përkrahur nga tifozët e shumtë të pranishëm në ndeshjen derbi.