Ballina MAGAZINE Ndërron jetë piktori Kadër Pagarusha

Ndërron jetë piktori Kadër Pagarusha

SHPËRNDAJE

Dje më 28 shtator, në moshën 72 vjeçar ka ndërruar jetë piktori i njohur shqiptar, Kadër Pagarusha, shkruan KultPlus.


Lajmin për vdekjen e piktorit e kanë bërë të ditur miqtë dhe familjarët e tij. Kadër Pagarusha është vëllai i këngëtares Nexhmije Pagarusha.

Kadër Pagarusha ka lindur në Prizren në vitin 1946. Ai ka kryer shkollën e mesme të artit në Pejë dhe Shkollën e Lartë Pedagogjike në Prishtinë – drejtimi i arteve pamore./ KultPlus.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.