Ballina SPORT Formacionet e super ndeshjes nga Serie A

Formacionet e super ndeshjes nga Serie A

124

Milan dhe Roma takohen sonte në Serie A.


Milan pret Romën në San Siro në duelin e xhiros së tretë në Serie A.

“Rossonerët” kërkojnë pikët e para pas shtyrjes së takimit të parë dhe humbjes nga Napoli në të dytën.

“Sky Sport” ka publikuar formacionet e mundshme të skuadrave, përcjell “lajmi.net”.

Milan (4-3-3): G. Donnarumma; Abate, Caldara, Romagnoli, Rodriguez; Kessié, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Calhanoglu.

Roma (4-2-3-1): Olsen; Karsdorp, Manolas, Fazio, Kolarov; De Rossi, Nzonzi; Under, Pastore, El Shaarawy; Dzeko.