Ballina ARGËTIM Djali i Kadri Veselit kopje e babait

Djali i Kadri Veselit kopje e babait

403

Është Kadri Veseli i vogël, apo djali i tij? Kryeparlamentari, Kadri Veseli prej pas luftës është figurë publike ndonëse në poste të ndryshme. Sa i përket jetës private qysh prej vitit 2002 është i martuar me Violetën, shkruan rtv21.tv.


Çifti janë prindër të katër fëmijëve,  djemve Klestorit, Liriit, Yllorit, dhe vajzës Rritës Është e natyrshme që fëmijët t`i ngjajnë prindërve megjithatë djali i madh i Veselit ka një ngjashmëri shumë të madhe me të atin.

Këtë e dëshmojnë edhe fotografitë në vijim.