Ballina SPORT Konfirmohet: Ja kur zhvillohet dueli Joshua – Wilder

Konfirmohet: Ja kur zhvillohet dueli Joshua – Wilder

171

Anthony Joshua do të luftojë me Deontay Wilder gjatë vitit 2018 pasi promotori Eddie Hearn zbuloi se bisedimet kanë filluar të enjten në New Jork.


Pas goditjes së ish-kampionit të WBC Bermane Stiverne të shtunën, Wilder ka përdorur intervistën e tij pas luftës për të thirrur Joshuan në dyluftim.

Hearn ka zbuluar se kanë filluar bisedimet me promotorin e Wilder, pasi britaniku dëshiron që të ketë të gjithë rripat e Kategorisë së Rëndë në fund të vitit 2018.

Kjo ka bërë të kuptohet se duelin ndërmjet Joshuas dhe Wilder do ta shohim gjatë vitit 2018.

Mirëpo fillimisht, Joshua do të ndeshet me njërin nga Parker ose Fury. /IndeksOnline/