Ballina ARGËTIM Prej nesër iOS i ri, këto do të jenë të rejat

Prej nesër iOS i ri, këto do të jenë të rejat

185

Versioni më i fundit i sistemit operativ të Apple, iOS 11, do të jetë i gatshëm për tu shkarkuar të martën mbrëma.


Përdoruesit e iPhone dhe iPad  thuhet se do të ketë me qindra elemente të reja, duke përfshirë edhe qendrën e ridizajnuar të kontrollit, gjë që është bërë me dhjetëvjetorin e iPhone dhe përfshin një App Store tërësisht të përmirësuar.

Karakteristika të reja të iOS 11 përfshijnë mundësi më të mira të ‘multitasking’, përmirësime në aplikacionin e kamerës, një version të ri të Siri mund të përdoret edhe si përkthyes.

“Do të kemi sistemin më të mirë dhe më të avancuar të celularëve në botë”, tha zëvendëspresidenti i lartë i softuerit të softuerit të Apple, Craig Federighi. /gazetametro.net